כיום, ישנו מגוון עצום של כלים ואמצעים לביצוע ניקיון יעיל וטוב. אמצעים אלו יכולים לסייע בכל מקום, בין אם בבית הפרטי ובין אם במגזר העסקי, ויכולים להתאים לכל מטרה. מבין יתר שיטות, סוגי וכלי הניקיון, דווקא ניקוי בקיטור מעפיל על כולם.

הסרת כתמים קשים במיוחד

אחד היתרונות המהותיים ביותר של ניקוי בקיטור הנו שהוא מסייע להסיר כתמים עקשניים ביותר. חומרים רבים, בין אם אורגניים ובין אם כימיים, יוצרים כתמים שקשה מאוד להסיר אותם. במקום לנקות ולשפשף עד כלות הימים, ניתן להיעזר במכונות קיטור ולנקות את הכתמים בקלות.

חיסכון בזמן בתחום העסקי, זמן הוא כסף. לכן, במקום לבזבז שעות עבודה יקרות על ניקיון שלוקח זמן רב, ניתן להיעזר באמצעי ניקוי בקיטור. בזכות התזה ממוקדת של אדי הקיטור על הכתם הבעייתי, ניתן לנקות אותו באופן מהיר ואיכותי יותר, מאשר באמצעים וכלים אחרים.

מסייע לתעשייה, לצבעות ולאמנויות

ישנם תחומים רבים, כגון תעשייה, ייצור, צבעות ואמנויות, שפעילותם כוללת חומרים כימיים. על אף שחומרים אלו הנם חיוניים, הם נוטים ללכלך בצורה מסיבית, ובאופן יחסי יותר קשה לנקות אותם. באמצעות ניקוי בקיטור, ניתן להסיר אותו במהירות וביעילות, ולשמור על שגרת עבודה מהנה.

שמירת המשטח

אמצעי ניקוי רבים אמנם מסייעים לנקות את הכתמים והלכלוך, אבל בדרך הורסים את המשטח והמקום אותו הם מנקים. בזכות ניקוי בקיטור, לא רק שניתן להסיר את הכתם הסורר במהירות, אלא אפשר לשמור על טיב החומר עליו הוא נמצא. אין זה משנה אם מדובר על משטחים קשיחים, כגון רצפה ופרקט, או חומרים קלים יותר, כגון וילונות.

מבוסס על מים בלבד

בזכות אופי הניקיון, ניקוי בקיטור מבוסס על אדי מים בלבד. לעומת דרכי ניקיון אחרות, אין הוא מערב חומרים כימיים למיניהם, שעלולים להיות רעילים ולהזיק למשטח אותו הם מנקים, כמו גם לעובדים, לדיירי הבית ולמנקים עצמם.